Problemy z kampanią

Jak sprawdzić czy reklama jest wyświetlana ?

Jeśli już sprawdzasz czy reklama jest wyświetlana na daną frazę, korzystaj tylko z narzędzia podglądu reklam Adwords: https://adwords.google.pl/d/AdPreview/?__u=1000000000&__c=1000000000

Dzięki temu nie pogarszasz parametrów swojej kampanii reklamowej. Pamiętaj o odpowiedniej konfiguracji narzędzia!

Moja reklama nie wyświetla się, dlaczego ?

To czy po wpisaniu zapytania (frazy kluczowej) do wyszukiwarki Google, reklama pojawi się w wynikach wyszukiwania, zależne jest od wielu czynników, najważniejsze z nich to:

  • obszar wyświetlania reklamy – czy wyszukująca osoba znajduje się na terytorium prowadzenia reklamy lub szuka informacji związanej z danym terytorium (tylko dla fraz kluczowych związanych z miastem) ?
  • budżetu kampanii – czy w danym dniu budżet jest aktywny, czy może już został wyczerpany ?
  • pozycja reklamy – jaka jest pozycja reklamy w chwili wyszukiwania ? Pozycja reklamy związana jest z konkurencją, współczynnikiem CTR, wynikiem jakości oraz maksymalnym CPC kliknięcia.
  • współczynnik odrzuceń – frazy kluczowe o wysokich współczynnikach odrzuceń, mogą być po dokładnej analizie wykluczane z kampanii i nie będą wywoływać reklam.
  • konwersje–  frazy kluczowe bez konwersji lub o bardzo małej ich liczbie, mogą być po dokładnej analizie wykluczane z kampanii i nie będą wywoływać reklam.
  • średni koszt za kliknięcie (CPC) – frazy kluczowe o bardzo dużym średnim koszcie za kliknięcie, mogą być po dokładnej analizie wykluczane z kampanii i nie będą wywoływać reklam.
  • wynik jakości – frazy kluczowe o niskim wyniku jakości, mogą być po dokładnej analizie wykluczane z kampanii i nie będą wywoływać reklam.

Zakupy w sklepie

Co tak naprawdę kupuję ?

Opis produktu dostępny przy każdym produkcie w zakładce OPIS i DANE TECHNICZNE. Jeśli masz jakieś pytania to przed zakupem wybierz opcję ZAPYTAJ O PRODUKT. Nasz specjalista wyjaśni wszystkie wątpliwości.

Jakie dane muszę Wam przekazać aby uruchomić kupiony produkt ?

W praktyce żadne, ale niektóre produkty (głównie integrację) wymagają wstawienia krótkiego kodu do Twojej strony  internetowej. Całą procedurę i opis udzielania dostępu otrzymasz od nas po zakupie produktu.

Czy prowadzicie prace na nowych kampaniach czy już istniejących ?

Tak, ale pamiętaj żeby wybrać odpowiedni produkt do rodzaju prowadzonej kampanii AdWords.

Czy ceny w sklepie zawierają budżet reklamowy ?

Nie, budżet reklamowy zapewniasz Ty.

Jeśli masz inne pytania, skontaktuj się z nami: bok@opanujinternet.pl lub +48510442282