Reklama AdWords

Dlaczego warto reklamować się w AdWords

Wyróżniona ekspozycja na górze strony

Jeśli jeszcze nie zauważyłeś jak wygląda strona wyników wyszukiwania (SERP) Google to ten obrazki Ci ją przypomną

Kolorem zielonym oznaczone zostały płatne wyniki wyszukiwania pochodzące z kampanii AdWords. Kolorem Niebieskim oznaczyliśmy kampanie produktowe w sieci wyszukiwania AdWords. Kolorem żółtym zostały oznaczone organiczne wyniki wyszukiwania (czyli też wyniki pozycjonowania). Kolorem czerwonym oznaczone zostały lokalne wyniki wyszukiwania.
Już pewnie sam zauważyłeś które elementy zajmują najwięcej miejsca i się wyróżniają, dlatego też warto prowadzić kampanię AdWords!

Natychmiastowe działanie reklamy internetowej

Czyli szybsze sprowadzenie ruchu, nie musisz czekać miesięcy na efekty innych działań marketingowych takich jak pozycjonowanie, content marketing, inbound marketing… Dlatego też reklamy AdWords są idealne dla nowych stron, które nie są jeszcze widoczne w naturalnych wynikach wyszukiwania.

Zapewnia stały ruch

Dopóki mamy środki na koncie, dopóty wyświetlamy reklamę. Możemy też regulować ilość ruchu zmieniając dzienny budżet kampanii, czyli możemy zwiększać wielkość ruchu na stronie zwiększając budżety dzienne kampanii.

Ruch skierowany na intencję

Dzięki temu, że reklama jest wywoływana na konkretne zapytanie wpisane w polu wyszukiwania nasza reklama jest idealnie dopasowana do potrzeb użytkownika. Jest to jedna z największa zalet reklamy w wyszukiwarkach, czyli dopasowanie reklamy i oferty do czyjegoś problemu.

Szybka zmiana komunikatu reklamowego

Dzięki optymalizacji kampanii AdWords możemy szybko zmieniać słowa kluczowe, teksty reklamowe i strony docelowe dążąc do osiągnięcia jak najlepszych wyników takich jak współczynnik kliknięć (CTR), współczynnik konwersji, czy przychody. W przypadku gdy nasza reklama się nie sprawdza możemy ją zmienić w szybkim czasie.

Można eksperymentować

Dzięki AdWords możemy ustawić kampanię, uruchomić ją na miesiąc, a po miesiącu sprawdzić wyniki kampanii i sprzedaży, zadać odpowiednie pytania i zweryfikować czy dana kampania odniosła skutek. Na tej podstawie znowu wprowadzamy zmiany, optymalizujemy naszą kampanię i sprawdzamy nowe rozwiązania, takie jak np. strony docelowe, proces zamówienia produktu.

Dzięki kampaniom AdWords możemy zwiększyć zasięg

Kampanie AdWords możemy skierować na dowolny obszar geograficzny, język, a co za tym idzie możemy komunikować się z całym światem.

Śledzenie wyników kampanii AdWords

Dzięki nim wiemy, które wyrażenia, komunikaty, strony docelowe, odbiorcy, położenia geograficzne najlepiej angażują i prowadzą do konwersji, czy transakcji

Kampanie AdWords pozwalają na zaplanowanie kampanii co do godziny

Dzięki temu można ustawić terminarz naszej reklamy w zależności od największego zainteresowania naszej grupy docelowej, lub zwiększyć ruch na stronie w czasie, kiedy jest on zdecydowanie mniejszy. Jeśli prowadzisz firmę otwartą w godzinych od 8 rano do 16 po południu, to nie ma sensu żebyś reklamował się poza godzinami Twojej obecności w biurze.

Wyszukiwarka Google jest miejscem, w którym szukamy rozwiązań

Dlatego jeśli Twoja firma lub sklep rozwiązują problem lub dostarczają produkty, których ludzie potrzebują, to powinieneś reklamować się w Google AdWords

Jakie produkty AdWords są dla mnie

 

Jeśli szukasz rozwiązań dla reklamy w wyszukiwarce to wystarczy, że w naszej wyszukiwarce wyszukasz słowo SEARCH lub klikniesz w zdjęcie na dole